۱۰۰۰ نقطه زنهار تهران برای هنگام وقوع زلزله | زلزله را فراموش نکنید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حیدر کلهری کمک آموزش و مشارکت های مردمی موسسه پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره بوسیله فراموش شدن زلزله داخل میان انسان گفت: واقعیت این است که نباید انتظار داشته باشیم که مردم مشابه لحظه تصادف زلزله در استرس و باک دائمی باشند و طبیعی است که بعد از مدتی نگرانی ها بابت آن کاهش بی پرده کند. ولی این کاهش نگرانی ها نباید منجر به فراموشی یکسری موارد شود. انسان باید در عین اینکه زندگی یومیه خویشتن را سپری می کنند یک سری هوشیاری ها و آمادگی ها نسبت به زلزله همچنین داشته باشند.

وی ادامه داد: شیوه بی عیب کنف گیری و اقدام در هنگام زلزله، حساسیت نسبت به امنیت و چیدمان اجزا و وسایل خانه و … از عموم این موارد است و در این میان به اندیشه سپردن نقاط تهی سازی ایمنی اضطراری در هر خیابان کوچک همچنین امر مهمی است که ساکنان هر محله باید آن را بوسیله فکر بسپارند.

معاون راه اندازی پیشگیری و مدیریت بحران بطرف خانه تهران درباره فرآیند خالی کردن امن اظهار کرد: تهی سازی پناه فرایندی است که داخل آن افراد یک منطقه یا محله که داخل معرض سربزرگی فراغت دارند یا حادثهای برای آنان رخساره داده است، در نقاط امنی که از قبل تعیین و شناساندن شده و امکانات و خدمات مورد احتیاج افراد پناهجو در آنها آماده شده است، مستقر می­ شوند. تو واقع اینطور می توان گفت که تهی سازی کنف کمی از کود پاسخگویی و واکنش اضطراری داخل چرخه مدیریت بحران محسوب می­ شود.

وی امتداد عدل: معمولأ پس از تصادف زمین لرزه یا در زمانی که سربزرگی تصادف زلزلهاحساس می شود، به منظور ایجاد شرایط امن برای ساکنان و شهروندان و خارج کردن آنها از شرایط خطرناک و اجتناب از خطرات ناشی از پس­ نوسان ها خواه مخاطرات ثانویه بسان آتش سوزی، باید عملیات تخلیه حمایت به وهله انجام گذاشته شود. خالی کردن امن می­ تواند به صورت خودجوش یا بنا بوسیله التماس مسئولان ذی تماس ارتکاب شود. بوسیله نشانی شهید در مواقعی که زلزله رخساره داده است و مسکن ها آسیب دیده اند خواه هنگامی که چند زلزله خفیف صورت می­ دهد که قابل احساس باشند­، مردم معمولأ خویشتن به خویشتن نسبت بوسیله تخلیه اماکن مسکونی خویشتن اقدام خواهند کرد. همچنین در مواقعی نیز که مسئولان لزوم انجام تهی سازی امان را بنا به دلایل فوق تشخیص دهند، آن گاه امر تخلیه امن را صادر خواهند کرد و می توان از این نقاط استفاده کرد.

کلهری درباره اینکه تا چه زمان باید در مراکز تخلیه امن پیشگاه داشت، گفت: پناهجویان در مراکز تخلیه از امکانات اولیه بوسیله منظور تأمین نیازها و احتیاجات شان بوسیله مدت ۷۲ ساعت برخوردار خواهند بود. گاهی ممکن است پس ازآن از یکی دو روزگار فرد نگرش را ترک یواش و گاهی بی آرامی مقدور است مدت زمان بیشتری در این محل آستان داشت.

وی درباره مسیر دسترسی به نقاط ایمنی همچنین گفت: سطر تخلیه، امن ترین مسیری است که از طریق آن ساکنان یک محله می­ توانند بوسیله سرعت و اشتی به مرکز تخلیه زنهار رفته و درون آن قائم شوند. این مسیرها باید قبل از وقوع بحران در واحد همسایگی شناسایی شده و زنهار آنها تک تجسس قرار ­گیرند.

کمک آموزش و همدستی های مردمی موسسه پیشگیری و مدیریت فساد ولایت تهران با بیان اینکه برای پروگرام ­ریزی و ارتکاب تخلیه امن موارد متعددی باید مدنظر استراحت بگیرد، گفت: مسئولان خالی کردن امن باید از قبل نسبت به موارد ادا تهی سازی امن، معیارهای صدور دستور و فرایند آن آشنایی داشته باشند. مهمترین دلایلی که تهی سازی امن ضرورت پیدا می­ کند هم می تواند شامل این موارد باشد: هنگامی که وقوع زلزله منجر به آسیب دیدگی بناء ها و منازل آدم شده باشد، هنگامی که خطر بالفعل ­ای مانند حدس تصادم آتش ­سوزی، نشت مواد خطرناک یا تصادف مخاطرات زمین­ شناختی نظیر زمین ­لغزش وجود دارد و توسط مقامات و افراد مسئول اخبار شود، هنگامی که احتمال فروریختن ساختمان هایی که امکان پذیر است در حین زلزله آسیب ­دیده باشند در اثر وقوع پس ­لرزه وجود داشته باشد، زمانی که نگرانی از وقوع یک زلزله بزرگ پس از رویداد چند زلزله کوچک وجود داشته باشد.

کلهری در مورد سوله های مدیریت بحران نیز گفت: سوله های بحران پایگاه های پشتیبانی محسوب می شوند و محلی بخاطر حضور مردم نیستند. تو این سوله ها اقدامات پشتیبانی و ارائه خدمات به مردم داخل صورت دعوا ارائه خواهد شد و به همین برهان مردم نباید در این سوله ها حاضر شوند.

وی درباره نقاط امن همچنین گفت: نقاط امن تو حدود ۳۵۰ برزن از شهر تهران، شناسایی و بوسیله روی نقشه همان نگرش بارگذاری شده است. ضمن اینکه برخی از این نقاط نیز آشکارسازی شده و با گمارش تابلو و علامت شایان رویت و شناسایی است. درون مجموع بیش از ۱۰۰۰ خال امن در تهران از سوی سازمان مدیریت مجادله شهر تهران وقوف شده و شهروندان برای اطلاع از نقاط امان محله خود می توانند بوسیله آدرس http://tdmmo.tehran.ir/default.aspx?tabid=۱۰۶۲ (کلیک کنید) مراجعه کرده و با انتخاب منطقه شهرداری و محله سکونت خود نقاط امن را روی نقشه مشاهده کنند.

کمک موسسه پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آدم شوق که نزدیکترین نقاط امنیت به خانه، محل کار، مدرسه، دانشگاه و … را پدیدار کرده و آن را بوسیله خاطر بسپارند داخل هنگام جنگ در آن نقطه مجهز شوند.