خداکرمی: اجرایی نشدن طرح ترافیک تاثیری در کاهش بار کرونا ندارد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، ناهید خداکرمی قد جماعت اشتی شورای شهر تهران درباره اجرای طرح ترافیک در پایتخت، اظهار داشت: اجرای مکرر طرح ترافیک ارتباطی به موضوع درآمدزایی شهرداری ندارد چرا که جستار بوسیله ترافیک در مرکز شهر و جلوگیری از تراکم خودروها، هدف حقیقی اجرای طرح محسوب می شود.

وی افزود: علیرغم اینکه از ابتدای سال طرح ترافیک ارتکاب نشده است ولی به شمارش قانونی و حساب دان باید عوارض آن توسط شهروندان پرداخت می شد. با این وجود شهرداری از این مسأله گذشت کرد و حالا غصه با اجرای طرح ترافیک بحث درآمدزایی مطرح نیست.

عضو شورای قصبه تهران داخل پاسخ به این پرسش که آیا اجرای طرح ترافیک سبب ازدحام جمعیت در مترو پایتخت نمی شود، گفت: شهرداری انگیزه پیشگیری از ازدحام جمعیت در مترو و اتوبوس نمی تواند مفید انجام دهد. ما بر اساس سیاست های نوبت و ستاد ملی مقابله با کرونا ایفا می کنیم، ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیرنده اصلی است و شورای شهر و مدیریت شهری نظرات کارشناسی خویشتن را در اختیار ستاد راحتی داده است.

خداکرمی اعلام کرد: خوشبختانه میزان ورودی به درمانگاه ها به دلیل بیماری کرونا کاهش پیدا کرده و دیروز بخاطر ابتدایی بار از ابتدای اسفند تاکنون هیچ مورد فوتی در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران نداشتیم.

وی گفت: سرعت شناسایی بیماری افراد مشغول به کرونا همچنین افزایش یافته و شاید همین مسأله یکی از دلایل کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا باشد.

پیکر شورای ده تهران با تقریر اینکه اجرایی نشدن طرح ترافیک تأثیری در کاهش وهله بیماری کرونا نخواهد داشت، گفت: داخل حال مجهز شهر درون وضعیت عادی است و همه فعالیت های صنوف و ادارات آغاز شده و تنها صعب در حوزه عبور و نرم کردن حیات دارد که ناشی از ترافیک وزین به خاص درون محدوده مرکزی پایتخت است.

خداکرمی در مورد استفاده اجباری از ماسک در مترو و اتوبوس، گفت: شهرداری افزار بازدارندگی در این زمینه ندارد و از شهروندان التماس داریم به موارد سفارش ای در این شالوده توجه کنند.