ابتلای ۵۵۰ کارمند شهرداری تهران به کرونا | آتش نشانان و پاکبانان کرونا نگرفتند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی درباره آخرین آمارها از ابتلای کارمندان شهرداری تهران به کرونا گفت: برابر آخرین آمارها، مقیاس ابتلا به کرونا در کارمندان شهرداری تهران از زمان عالمگیر این ویروس تا هفته گذشته حدود ۵۵۰ نفر بوده است که این روند در چند هفته اخیر کاهش چشمگیری داشته است.

وی دنباله داد: احصائیه جانباختگان نیز حدود ۱۰ نفر بوده است. البته آمار مبتلایان و قربانیان، مربوط بوسیله کارمندان و نیروهای شهرداری است و فرضا افرادی مانند راننده تاکسی و … را شامل نمی شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران قصبه تهران درباره گرفتاری بوسیله کرونا داخل میان آتش نشانان نیز گفت: با توجه به ماهیت کارگر آتش نشانان و نیز جناب فعالی که این افراد تو ضدعفونی اماکن و فضاهای شهری داشتند، نگرانی هایی بابت ابتلای آنان به کرونا داشتیم ولی خوشبختانه تو غربالگری و بررسی های ایفا شده موردی از ابتلای آتش نشانان به کرونا به ما گزارش نشد.

کرمی محمدی درباره پاکبانان نیز گفت: درون معاینه های انجام شده، ابتلای پاکبانان بوسیله کرونا را هم مشاهده نکردیم. البته امکانات و تجهیزات بهداشتی مانند ماسک و دستکش و … در اختیار آنها قرار گرفت و همچنان نیز در میان گیرایی توزیع می شود.