آیا استفاده از فام ها تو دکوراسیون خانه، شادی ما را تکثیر می دهد؟

رنگ ها غلبه فوق العاده ای در ساختن حس ها دارند. رنگ های سرد و ملایم حسی از آرامش با خود دارند و در مقابل، رنگ های گرم و تند حسی از هیجان را القا می کنند. با صرف اندکی وقت، می توانیم هوا دوره مان را به محیطی دلپذیر تحول کنیم و احساس بهتری داشته باشیم. با ما همراه باشید تا ببینیم استعمال از رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه چه تأثیری خواهد داشت.

حتما بخوانید:انتخاب طعم جزیی آشپزخانه؛ کدام ته رنگ ها طی آشپزی به شما آرامش می دهند؟بهترین رنگ اتاق رویا و نکاتی که بخاطر گزینش آن باید در نظر بگیریدبهترین انتخاب برای طعم جزیی ساختمان با نکاتی که حال وهوای اتاق هایتان را مبادله می کند تأثیر رنگ جزیی ها روی خلق وخوی ما

اکثر مردم ها نسبت به رنگ ها واکنش های خودآگاه یا ناخودآگاهی خواهند داشت. هرچند ما قدیم به ارتباط میان حال خوب مان و مدل سازی تویی منزل مان توجه نمی کنیم، تحقیقات مدال می دهد که رنگ ها روی خلق وخو، سطح انرژی و انتخاب های ما تأثیرگذارند. غلبه فام

لزلی هرینگتون (Leslie Harrington) مباشر و متخصص در زمینه ٔ رنگ، معتقد است حتی زمان هایی که نسبت به رنگ های فضا گرداگرد مان آگاه نیستیم، تأثیر رنگ ها همچنان پابرجاست به خصوص زمانی که رنگی تیره و غلیظ در دوره مان باشد.

هرینگتون می گوید: «رنگ ها کاملا می توانند روی رفتار فرد و شیوهٔ فکر یا احساس او تأثیرگذار باشند. مثلا ما می توانیم پی ورود به یک اتاق با ته رنگ قرمز، صورتی یا آبی را روی دل بیدار شویم. این یک واکنش فیزیکی غیرارادی است.»

با این حال، همهٔٔ افراد خاصیت یکسانی نسبت به یک فام خاص نخواهند داشت. هرینگتون می گوید: «از دیدگاه روانشناسی، همهٔ افراد خاصیت تقلیدی مشابهی نسبت بوسیله رنگ جزیی ها ابراز نخواهند داد.»

درون حقیقت، رویت متفاوت ما نسبت به رنگ ها کنار اساس امتحان های جمعی، فرهنگی و شخصی که داشته ایم لباس می گیرد.

بخاطر مثال، رنگ قرمز به صورت عمومی با تعریف عشق همراه است. بوسیله علاوه، در هر کشور سنت های فرهنگی خاصی در بستگی با رنگ ها وجود دارد: درون زور جنوبی هنگام تفرج از رنگ سفید استفاده می کنند. این در حالی است که داخل ادب غرب رنگ های مرموز برای چنین موقعیتی مصرف می شود. رابطه ٔ رنگ های شخصی

همهٔ ما امتحان های متفاوت و مخصوصی نسبت به رنگ ها داریم. مثلا شخصی را در دید بگیرید که با رویت ته رنگ زرد پاستیلی به یاد خانهٔ مادربزرگش می افتد و حسی از راحتی با دید این اثر جزیی برایش القا می شود.

حتی بخاطر کسانی که ویژگی های مشترک یکسان مثل افسردگی، قلق یا دیگر مشکلات سلامتی مشابه دارند، نمی توان یک رنگ اختصاص را برایشان ستایش کرد. ولی طبق تحقیقات و مطالعاتی که در این اساس انجام شده، می توان به توافقی عمومی رسید.

در دهه ۱۸۸۰ میلادی، فلورانس نایتینگل (Florence Nightingale؛ پرستار و ریاضی دان انگلیسی و مبنا گذار حرفهٔ پرستاری مدرن، نامدار به «بانوی چراغ بوسیله مشت») به وقار رنگ های با هوش و متنوع در بیمارستان و بهبود خلق کردن و خو و افزایش صلح و صفا بیماران اشاره کرد.

چندیدن دهه بعد و داخل سال ۱۹۵۰، فابر بیرن (Faber Birren) متخصص اثر جزیی دربارهٔ جای پا برخی فام های آبی و سبز و تأثیر آرامبخش و تا اینکه خواب آوری آنها مقالاتی نوشت.

تو دهه ۶۰ میلادی نیز، شماره ای از محققان، دیوارهای برخی زندان ها در سراسر آمریکا را بوسیله رنگ صورتی درخشان درآوردند تا روی اثر آن بر اسارت ها مطالعه کنند. این رنگ بعدها با عنوان «صورتی بیکر میلر» (Baker-Miller Pink) نامیده شد و علامت دهندهٔ کاهش رفتارهای خشن و پرخاشگرانهٔ حبس ها و همچنین کاهش فشار خون و ضربان قلب آنها بود.

هرینگتون می گوید: «به طور عمومی، رنگ های گرم بیشتر موجب دلگرمی ما می شوند و طعم جزیی های سرد ما را به جانب حسی از آرامش می برند.»

هرچند ممکن است پاسخ بوسیله این ته رنگ ها در هر فرد بوسیله طرز ای متفاوت باشد، ایجاد محیطی سالم برپایهٔ احساسات و با استفاده از رنگ ها، در حال گسترش و محبوبیت در میان طراحان و متخصصان است.

حتی کندال جنر (Kendall Jenner)، سلبریتی و استاندارد مشهور، به استقبال روانشناسی رنگ ها رفت و اتاقی را به اثر جزیی صورتی بیکر میلر درآورد. به نقل از جنر، این طعم جزیی روی رسیدن بوسیله آرامش و کاهش اشتها تأثیر داشته است. از کجا باید اول کرد؟

لزلی هرینگتون درون این باره می گوید: «مهم ترین نکته هنگام طراحی دکوراسیون اتاق، خاطر کردن به واکنش و تجربهٔ احساسی است که مردم می خواهند خودشان خواه مهمان هایشان آن را امتحان کنند.» طعم جزیی کردن دیوارها با خاطرات رنگی درخشان

همان طور که هرینگتون نیز پیشنهاد داد، بهتر است پیش از هر چیز، عملکرد هر حجره را قبل از انتخاب رنگ جزیی جدید داخل نظر بگیریم.

یک فام فیروزه ای روشن می تواند یادآور غرق کردن و دنیای دامن آب و تجربهٔ غواصی شما باشد و حسی از شادمانی و خلاقیت را درون شما ایجاد کند. شاید این رنگ برای سرنوشت هال که درون آن مطالعه می کنید، با دوستان تان مصاحبت وگفتی خواهید داشت و یا حتی برای اتاق کارتان انتخاب بیش مناسبی باشد.

رنگ زرد درخشان حسی از انرژی و نشاط با خویشتن دارد. شاید چنانچه زیرزمینی دارید که در آن ورزش می کنید، انتخاب این طعم جزیی گزینهٔ مناسبی باشد. احتمالا برای کسی که با آشپزی کردن به دنبال کسب آرامش و استقلال از فکرهای مزاحم است، انتخاب ته رنگ آبی تیره و آرامش بخش می تواند به جا باشد.

با برگزینی رنگ های گرم، معمولا حسی از خوشی، پناه و اضطراب کمتر در ما که شاید اکثرا از فام های خنثی در درکوراسیون خانه استعمال کرده ایم، شکل خواهد گرفت. ابداع حس فرح بدون ته رنگ کردن دیوارها

با بود تأثیر مثبت روحی و روانی پس از ته رنگ کردن دیوارها با ته رنگ های آرامش بسرنوشت شوم دچار کردن و طرب آور، می توان چنین حس مثبتی را عاری ته رنگ کردن دیوارها و صرف خرج های گزاف نیز بوسیله بود آورد.

زمانی که تشخیص دادید چه رنگی برای شما خوشحالی آور، آرامبخش، انرژی زا و یا وحی بخش (یا هر دریافتن دیگری که به دنبال آن هستید) است، به روش های متعددی می نبوغ از آن رنگ ها در دکوراسیون مسکن و اتاق استفاده کرد.

یک گلدان لبریز از گل های زرد صریح مناسب فضایی است که مدت زیادی در آن راحتی می گیرید. یک بالشت دکوری با رنگی زنده و صندلی استراحت مثلا با طعم جزیی بنفش سلطنتی، می تواند تأثیری که بوسیله دنبال آن هستید را بخاطر شما شکل دهد.

اگر به دنبال طعم جزیی آمیزی مجدد دیوارهای اتاق نشیمن خانه تان هستید، پیشنهاد هرینگتون این است که همیشه به تجربه ها و غریزهٔ شخصی تان رجوع کنید.

رنگ هایی که سرزده روی بورس می افتند، خیلی زود اندوه از دور بیرون می شوند؛ مثل اتاق نشیمن های رنگ جزیی چوب و خواه کاشی های نارنجی و سفید سرویس بهداشتی.

اما حسی که هر رنگ جزیی درون بیننده ایجاد می کند، معمولا دچار دگرگونی نمی شود. به خصوص زمانی که با سبب بیش در جای پا ساختن حسی مثبت، الهام بخش و تسکین تو خودتان هستید.

به ما بگویید رنگ موردعلاقهٔ شما بخاطر فضای ساختمان خواه اتاق تان چیست؟ آیا تابه حال با اضافه کردن رنگ های تابان به محیط دوروبر تان به درک بدیع ای دست پیدا کرده اید؟ درون دنباله بخوانید: دکوراسیون رنگی؛ ۳۵ ایده خلاقانه برای داشتن خانه ای پرانرژی