آیا استفاده از رنگ ها در دکوراسیون خانه، فرح ما را افزایش می دهد؟

اثر جزیی ها قدرت زبر العاده ای داخل ساختن حس ها دارند. رنگ جزیی های سرد و متحمل حسی از آرامش با خود دارند و داخل مقابل، ته رنگ های گرم و نوک تیز حسی از سست شدن را القا می کنند. با صرف کمی وقت، می توانیم محیط اطراف مان را به محیطی دلپذیر تبدیل کنیم و احساس بهتری داشته باشیم. با ما همراه باشید تا ببینیم کاربرد از رنگ جزیی ها داخل دکوراسیون تویی ساختمان چه تأثیری خواهد داشت.

حتما بخوانید:انتخاب ته رنگ آشپزخانه؛ کدام رنگ ها هنگام آشپزی به شما آرامش می دهند؟بهترین رنگ اتاق خواب و نکاتی که برای انتخاب آن باید درون نظر بگیریدبهترین برگزینی برای رنگ ساختمانی با نکاتی که حال وهوای حجره هایتان را عوض می نرم تأثیر فام ها روی خلق وخوی ما

اکثر انسان ها نسبت به رنگ ها واکنش های خودآگاه یا ناخودآگاهی خواهند داشت. هرچند ما ابد به ارتباط میان حال خوب مان و طراحی تویی منزل مان توجه نمی کنیم، تحقیقات نشان می دهد که رنگ ها روی ابداع وخو، سطح کارمایه و انتخاب های ما تأثیرگذارند. قدرت رنگ

لزلی هرینگتون (Leslie Harrington) مشاور و متخصص در ماخذ ٔ رنگ، معتقد است حتی زمان هایی که نسبت به اثر جزیی های فضا گرداگرد مان آگاه نیستیم، تأثیر رنگ جزیی ها همچنان پابرجاست بوسیله خصوص زمانی که رنگی پیچیده و غلیظ درون حوالی مان باشد.

هرینگتون می گوید: «رنگ ها کاملا می توانند روی اقدام فرد و شیوهٔ فکر یا احساس او تأثیرگذار باشند. مثلا ما می توانیم اثر ورود بوسیله یک اتاق با رنگ قرمز، صورتی یا آبی را روی قلب مسبوق شویم. این یک نفوذ کردن فیزیکی غیرارادی است.»

با این حال، همهٔٔ افراد واکنش برابری نسبت به یک رنگ ویژه نخواهند داشت. هرینگتون می گوید: «از دیدگاه روانشناسی، همهٔ افراد واکنش تقلیدی مشابهی نسبت بوسیله رنگ ها بروز نخواهند داد.»

در حقیقت، دید متفاوت ما نسبت بوسیله رنگ ها پیاده شدن ماخذ تجربه های جمعی، فرهنگی و شخصی که داشته ایم لباس می گیرد.

برای مثال، رنگ قرمز به صورت عمومی با تحسین عشق همراه است. به علاوه، تو هر کشور رسم های فرهنگی خاصی درون رابطه با طعم جزیی ها حیات دارد: در الزام جنوبی هنگام ماتم از طعم جزیی سفید استفاده می کنند. این در حالی است که داخل فرهنگ غرب ته رنگ های مبهم برای چنین موقعیتی مصرف می شود. مناسبت ٔ فام های شخصی

همهٔ ما امتحان های متفاوت و مخصوصی نسبت بوسیله طعم جزیی ها داریم. مثلا انحصاری را در نظر بگیرید که با رویت ته رنگ زرد پاستیلی به یاد خانهٔ مادربزرگش می افتد و حسی از راحتی با دیدن این اثر جزیی برایش القا می شود.

حتی بخاطر کسانی که انفراد های مشترک مستوی مثل افسردگی، خوف خواه دیگر مشکلات سلامتی مانند دارند، نمی قابلیت یک رنگ خاص را برایشان تعریف کرد. اما طبق تحقیقات و مطالعاتی که در این زمینه انجام شده، می قابلیت به توافقی عمومی رسید.

در دهه ۱۸۸۰ میلادی، فلورانس نایتینگل (Florence Nightingale؛ پرستار و ریاضی دان انگلیسی و بن گذار حرفهٔ پرستاری مدرن، اسمی به «بانوی چراغ به مشت») به جلال رنگ های درخشان و متنوع در بیمارستان و بهبود خلق و خو و افزایش سلامتی بیماران اشاره کرد.

چندیدن دهه پس ازآن و درون سال ۱۹۵۰، فابر بیرن (Faber Birren) متخصص فام دربارهٔ اثر برخی طعم جزیی های آبی و سبز و تأثیر آرامبخش و تا اینکه خواب آوری آنها مقالاتی نوشت.

در دهه ۶۰ میلادی نیز، شماره ای از محققان، دیوارهای برخی زندان ها تو سراسر آمریکا را به فام صورتی درخشان درآوردند تا روی اثر آن به خشکی امدن زندانی ها مطالعه کنند. این رنگ بعدها با عنوان «صورتی بیکر میلر» (Baker-Miller Pink) نامیده شد و علامت دهندهٔ کاهش رفتارهای خشن و پرخاشگرانهٔ بردگی ها و همچنین کاهش فشار خون و نبض قلب آنها بود.

هرینگتون می گوید: «بوسیله طور عمومی، رنگ جزیی های گرم بیشتر جهت دلگرمی ما می شوند و رنگ های سرد ما را به جانب حسی از آرامش می برند.»

هرچند امکان پذیر است پاسخ بوسیله این طعم جزیی ها تو هر فرد به متد ای متفاوت باشد، خلق کردن محیطی تندرست برپایهٔ احساسات و با استعمال از فام ها، تو حال گسترش و محبوبیت در میان طراحان و متخصصان است.

تا اینکه کندال جنر (Kendall Jenner)، سلبریتی و مقیاس مشهور، به استقبال روانشناسی رنگ ها رفت و اتاقی را بوسیله رنگ صورتی بیکر میلر درآورد. به نقل از جنر، این رنگ روی رسیدن بوسیله آرامش و کاهش اشتها تأثیر داشته است. از کجا باید شروع کرد؟

لزلی هرینگتون در این باره می گوید: «مهم ترین نکته هنگام طراحی دکوراسیون اتاق، فکر کردن به تاثیر و تجربهٔ احساسی است که انسان می خواهند خودشان خواه مهمان هایشان آن را تجربه کنند.» رنگ کردن دیوارها با خاطرات رنگی با هوش

همان نعوظ که هرینگتون نیز پیشنهاد داد، بهتر است پیش از هر چیز، عملکرد هر اتاق را قبل از انتخاب رنگ جزیی متاخر در دیدن بگیریم.

یک ته رنگ فیروزه ای روشن می تواند یادآور دریا و دنیای زیر آب و تجربهٔ غواصی شما باشد و حسی از خوشحالی و خلاقیت را در شما ایجاد بطی ء. شاید این طعم جزیی بخاطر سرنوشت هال که تو آن وارسی می کنید، با دوستان تان گپ وگفتی خواهید داشت و یا تا اینکه بخاطر اتاق کارتان برگزینی بیش مناسبی باشد.

اثر جزیی زرد با هوش حسی از انرژی و نشاط با خود دارد. شاید چنانچه زیرزمینی دارید که داخل آن ورزش می کنید، انتخاب این اثر جزیی گزینهٔ مناسبی باشد. احتمالا بخاطر کسی که با آشپزی کردن به تعاقب کسب آرامش و رهایی از فکرهای مزاحم است، تفویض رنگ آبی مرموز و آرامش مدخل می تواند بوسیله جا باشد.

با انتخاب رنگ های گرم، معمولا حسی از خوشی، پناه و ناراحتی کمتر در ما که شاید اکثرا از رنگ جزیی های خنثی در درکوراسیون خانه مصرف کرده ایم، شکل خواهد گرفت. ایجاد حس شادی بدون رنگ کردن دیوارها

با وجود تأثیر مثبت روحی و روانی پس از رنگ کردن دیوارها با ته رنگ های آرامش مدخل و نشاط آور، می توان چنین حس مثبتی را بدون طعم جزیی کردن دیوارها و صرف هزینه های گزاف همچنین به بود آورد.

زمانی که تشخیص دادید چه رنگی برای شما خوشحالی آور، آرامبخش، کارمایه زا و یا وحی بخش (یا هر حس دیگری که بوسیله متعاقب آن هستید) است، بوسیله متد های متعددی می توان از آن رنگ جزیی ها در دکوراسیون ساختمان و اتاق استعمال کرد.

یک گلدان پر از تراب های زرد روشن ارزان فضایی است که مدت یدکی تو آن قرار می گیرید. یک بالشت دکوری با رنگی زنده و صندلی راحتی مثلا با رنگ بنفش سلطنتی، می تواند تأثیری که به دنبال آن هستید را برای شما شکل دهد.

اگر به ظهر رنگ آمیزی مجدد دیوارهای اتاق نشیمن خانه تان هستید، پیشنهاد هرینگتون این است که قدیم به امتحان ها و غریزهٔ شخصی تان رجوع کنید.

رنگ هایی که سرزده روی بورس می افتند، خیلی زود هم از دور خارج می شوند؛ مثل حجره نشیمن های فام چوب و یا کاشی های نارنجی و سفید درخت سرو بهداشتی.

اما حسی که هر رنگ درون بیننده ساختن می کند، معمولا دستخوش تغییر نمی شود. به خصوص زمانی که با جهت زیاد داخل اثر ایجاد حسی مثبت، الهام بسرنوشت شوم دچار کردن و خاموش داخل خودتان هستید.

به ما بگویید رنگ موردعلاقهٔ شما بخاطر فضای خانه یا حجره تان چیست؟ آیا تابه حال با افزودن کردن رنگ های افتابی بوسیله هوا اطراف تان به حساسیت نو ای دست پیدا کرده اید؟ تو ادامه بخوانید: دکوراسیون رنگی؛ ۳۵ ایده خلاقانه برای داشتن ساختمان ای پرانرژی